Victorie cu 3-1 in meciul cu FC Bacău U19 în ultimul test după 10 zile de cantonament montan

Viitorul Ianca a încheiat cantonamentul de la Tărlungeni cu un nou meci test, disputat sâmbătă dimineață, de la ora 9.30, cu FC Bacău U19. Echipa pregătită de Adrian Baldovin a câștigat cu scorul de 3-1 (2-0).

Viitorul Ianca a deschis scorul în minutul 6 prin Rareș Băluță, iar în minutul 18 Costin Ciucureanu a marcat pentru 2-0. În minutul 72 băcăuanii au redus din handicap. Ultimul gol al amicalului cu FC Bacău U19 a fost marcat de Robert Șoptică în minutul 90.

Pentru Viitorul Ianca au jucat: Alin Mihai (min. 46 M. Stroe) – M. Iordache, D. Popa (min. 46 I. Comșa), M. Moroianu, Șt. Cazacu – Ad. Postolea (min. 46 G. Chihaia) – A. Petrache, C. Chivu (min. 46 V. Cozman), C. Ciucureanu, R. Băluță (min. 46 R. Ciochină) – M. Dima (min. 46 R. Șoptică).