Victorie cu 4-0 a Viitorului Ianca în amicalul cu Dacia Unirea Brăila

Miercuri după amiază, Viitorul Ianca și Dacia Unirea Brăila au jucat un meci amical care s-a terminat cu victoria echipei din Ianca cu scorul de 4-0 (3-0).

Viitorul Ianca a deschis scorul în minutul 25, când Dima a centrat pentru Iordache, iar acesta a trimis cu capul peste portarul Moisoiu, 1-0. În minutul 34 Dragoș Mucuță a marcat pentru 2-0, după o acțiune plecată de la portar către Iordache, iar acesta i-a pasat lui Mucuță, care a făcut un dribling scurt și a șutat de la 17 metri, la colțul scurt. În minutul 44 Rareș Băluță a stabilit scorul primei reprize, 3-0, după o combinație cu Mucuță, finalizată cu un șut pe colțul scurt, de la marginea careului. După pauză s-a mai marcat un singur gol, Marius Dima înscriind golul de 4-0 după o combinație în zona centrală cu Chivu, iar Dima a înscris din careu, pe lângă portar.

Viitorul Ianca: Mihai (min. 60 Vlasie) – M. Iordache (min. 65 Chircă), D. Popa (min. 60 Ad. Postolea), Moroianu (min. 65 I. Comșa), Ciochină (min. 46 L. Coteț) – M. Dima (min. 52 M. Coman), C. Chivu (min. 60 V. Cozman), A. Petrache, C. Ciucureanu (min. 52 Păvălache), R. Băluță (min. 52 Gherghișan) – D. Mucuță (min. 65 R. Șoptică). Nu au fost folosiți M. Stroe și D. Cheleș, ambii accidentați. Antrenor: Viorel Tănase.

Dacia Unirea Brăila: A. Moisoiu – M. Lautaro, Șt. Sava, A. Bădilaș, R. Boroșu – A. Simion, Amael Edminson, Al. Luca, Val. Robu – S. Oumar, P. Varnica. În repriza a doua au mai intrat: B. Toma – Stepanenco, Bob Wael, Răileanu, R. Dragomir, V. Orzan, R. Radu, Ad. Ghiță. Antrenor Joao Pinto.