Viitorul Ianca a încheiat cantonamentul de la Târlungeni, unde a jucat 4 meciuri amicale

În cantonamentul montan pe care l-a efectuat la Târlungeni, Viitorul Ianca a mai disputat trei meciuri amicale, în care a obținut două victorii și o înfrângere.

Marți, echipa din Ianca a pierdut cu 2-0 (2-0) meciul cu CS Popești Leordeni, locul 2, în seria a 3-a a Ligii a 3-a. În acest meci, Andrei Crăciun a trimis mingea de două ori în barele porții adverse.

A doua zi, Viitorul Ianca a câștigat cu 5-1 meciul cu ACS Voința Buftea, care ocupă locul al 5-lea, în Liga a IV-a a județului Ilfov. Dima a deschis scorul din penalty, dar până la pauză ilfovenii au egalat. În repriza a doua echipa pregătită de Victor Olenic a înscris de patru ori. Alin Radu a marcat pentru 2-1 după o centrare a lui Iordache. Andrei Crăciun a dus scorul la 3-1, cu un șut de la marginea careului, iar Rareș Cristea a trimis mingea, cu latul, sub transversala porții adverse, după o centrare a lui Cazacu. Alin Radu a fost cel care a marcat ultimul gol al meciului și a stabilit scorul final, 5-1, pentru Viitorul Ianca.

Echipa din Ianca a început meciul în formula: A. Mihai – Iordache, Preda, Postolea, Coteț – Gorgovan, Dima, D. Popa, A. Radu – A. Crăciun, R. Cristea. Au mai jucat portarul Robert Sandu șI jucătorii de câmp Cazacu șI Ndigwe.

Sâmbătă, de la ora 12.00, pe stadionul Chimia Brazi, Viitorul Ianca a jucat ultimul amical din acest cantonament, cu o echipă de juniori U19 a celor de la Petrolul Ploiești, la care au evoluat și câțiva dintre tinerii care au jucat și la echipa de Liga a 2-a în prima parte a sezonului. Echipa din Ianca a câștigat cu 2-1 (1-1).

În minutul 17 Costin Ciucureanu a deschis scorul, după o pătrundere în careu pe partea dreaptă, a șutat de la 10 metri, pe colțul lung. În minutul 29 ploieștenii au restabilit egalitatea, după o acțiune pe partea stângă, încheiată cu o pasă la 18 metri, de unde unul dintre jucătorii Petrolului a marcat cu un șut din vole, aproape de vinclul din stânga portarului Sandu. În minutul 79, Laurențiu Iorga a primit o pasă de la Dima și a pătruns în careu, de unde a trimis pe lângă portar, la colțul lung, 2-1.

În acest meci Viitorul Ianca a jucat în formula: Sandu (min. 46 A. Mihai) – M. Iordache (min. 46 Gorgovan), G. Preda, C. Stănciulescu. L. Coteț – M. Dima, A. Radu (min. 46 Postolea), L. Iorga, C. Ciucureanu – A. Crăciun, M. Coman (min. 46 R. Cristea, min. 75 Șt. Cazacu).