Viitorul Ianca a pierdut cu 1-2 ultimul amical înaintea startului sezonului de Liga a 3-a

Sâmbătă, 20 august, Viitorul Ianca a jucat ultimul meci amical înaintea startului noului sezon de Liga a 3-a. După ce a eliminat pe Sportul Chiscani din Cupa României, după un meci în care a avut nevoie de prelungiri pentru a obține victoria, echipa din Ianca a jucat în deplasare la Înainte Modelu, echipă din seria a III-a a Ligii a 3-a.

Gazdele au obținut victoria cu scorul de 2-1 (1-0), același scor care s-a înregistrat și în meciul de la Plopu, de la începutul lunii august. Gazdele au deschis scorul în minutul 26. În minutul 85 Viitorul Ianca aegalat prin Cosmin Chivu, dar gazdele au reușit să mai înscrie o dată, în minutul 89, stabilind scorul final, 2-1 pentru Înainte Modelu.

Viitorul Ianca a jucat cu următoarea formulă: Stroe (min. 64 A. Mihai) – Cazacu (min. 64 Iordache), D. Popa, Moroianu, Coteț (min. 64 Păvălache) – G. Chihaia, V. Cozman (min. 64 M. Coman) – R. Băluță, M. Dima, R. Ciochină (min. 64 A. Petrache) – R. Șoptică (min. 64 C. Chivu).

Sâmbătă, 27 august, de la ora 18.00, Viitorul Ianca va juca în deplasare la Dinamo Bacău, în rpima etapă din seria a II-a a Ligii a 3-a.