Rezultatele etapei a III-a din play-off în Liga a 4-a

Liga a 4-a a programat la mijlocul acestei săptămâni o etapa intermediară în play-off. Viitorul Ianca și Victoria Traian, primele două clasate în această competiție au câștigat meciurile de pe teren propriu.

Liderul clasamentului, Viitorul Ianca a jucat pe terenul din localitatea Plopu cu Voința Vișani. Echipa din Ianca a controlat meciul de la cap la coadă și a dominat în multe momente jucând cu fundașii la centrul terenului și s-a impus cu 3-0 (2-0). Adrian Postolea a deschis scorul în minutul 9, iar în minutul 29 Emmanuel Ndigwe a înscris pentru 2-0. Rezultatul final a fost stabilit de Cristinel Pisică în minutul 80.

Pe terenul din comuna Tudor Vladimirescu, acolo unde Victoria Traian își joacă meciurile de pe teren propriu, aceștia au jucat cu Viitorul Șuțești. Victoria Traian a câștigat cu 3-2 (0-1) marcând golul victoriei în minutele de prelungiri. Oaspeții au deschis scorul prin Vasilică Tureac  în minutul 31 și au intrat în avantaj la pauză. În minutul 44 Alexandru Zărnescu de la oaspeți a fost eliminat pentru un fault în calitate de ultim apărător.

În 10 oameni Viitorul Șuțești și-a mărit avantajul în minutul 55 prin golul lui Ioan Șerbănescu. Două minute mai târziu Alin Andrei Ion a redus din handicap. În minutul 60 Adrian Crangă a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat, oaspeții rămânând în doar 8 jucători de câmp în ultima jumătate de oră a meciului. În minutul 75 Ionuț Buzatu a marcat pentru 2-2 și tot el a înscris golul victoriei celor de la Traian în minutul 90+5.

Clasamentul în play-off după trei etape este următorul:

1 Viitorul Ianca 2 29p
2 Victoria Traian 3 26p
3 Vointa Visani 3 17p
4 Viitorul Sutesti 2 14p
5 AFC Urleasca 2 12p

Etapa viitoare programează, sâmbătă, 27 aprilie, de la ora 11.00, următoarele meciuri:

Viitorul Șuțești – Viitorul Ianca

Voința Vișani – AFC Urleasca

Tot sâmbătă sunt programate și cele două meciuri ale etapei a III-a din play-out: