Rezultatele și autorii golurilor în etapa a IV-a din Liga a 4-a

La sfârșitul săptămânii trecute, Liga a 4-a la fotbal a programat meciurile etapei a IV-a. Scorul etapei a fost realizat la Tudor Vladimirescu, unde Pandurii s-a impus cu 11-4. Golgheterul etapei a fost Marius Ion de la Pandurii, autor a patru goluri.

Rezultatele și autorii golurilor în etapa a IV-a din Liga a 4-a:

Viitorul Însurăței – FC Urleasca 2-2 (2-1). Pentru gazde a marcat Baicu în minutele 10 și 42. Golurile oaspeților au fost înscrise de Spătaru în minutul 14 și Costache în minutul 85.

Victoria Traian – ACS Comunal Cazasu 3-3 (2-2). Pentru gazde au marcat: Costel Roșu (20), Paul Ioan (43), Baciu (60). Pentru Cazasu au înscris: Sorin Techiu (12), Vlad Omer (40), Pavelescu (50).

Pandurii Tudor Vladimirescu – Dunărea Tichilești 11-4 (4-2). Golurile gazdelor au fost marcate de: Petcu (4, 45+2), Stan (37), Spânu (41), Marius Ion (53, 55, 69, 74), Stănel Ion (79), Giurgiu (82), Tănase (86). Pentru oaspeți au marcat: Novac (18), Nicu (45), Datcu (75, 90).

Voința Vișani – Voința Șuțești 1-2 (1-0). Gazdele au deschis scorul în minutul 42 prin Georgel Pungă, dar după pauză cei de la Șuțești au marcat de două ori, prin Ciocan (55) și Custură (81) și au obținut cele trei puncte.

Chiar dacă nu a jucat în această etapă Viitorul Ianca se menține lider cu 9 puncte și golaveraj 9-2. Pe locul 2 se află tot o echipă care a jucat doar trei partide, Voința Șuțești, cu 9 puncte și golaveraj 9-5. Pe următoarele două locuri, cu câte 7 puncte, se află Victoria Traian și Voința Vișani.